Przetarg na przebudowę drogi w Żurze

poniedziałek, 28 kwietnia 2014 11:51

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn.„Przebudowa drogi gminnej we wsi Żur, gm. Osie”.

Więcej: Przetarg na przebudowę drogi w Żurze

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - ul. Kościelna w Łążku

środa, 16 kwietnia 2014 09:48

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 15.04.2014 r. zamówienia publicznego pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łążek (ul. Kościelna) o długości 256 mb”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - ul. Kościelna w Łążku

 

Koncert papieski w Osiu

środa, 16 kwietnia 2014 07:50

alt

 

Wdeckie WOPR ogłasza plan imprez na rok 2014

środa, 16 kwietnia 2014 07:45

Zarząd Wdeckiego WOPR przygotował Kalendarz Imprez Wdeckiego WOPR na sezon 2014 r. W imieniu Zarządządu Wdeckiego WOPR oraz naszych ratowników już dzisiaj zapraszamy na kąpielisko do Tlenia. Zapewniamy, że każdy zainteresowany wypoczynkiem i rekreacją w Borach Tucholskich znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy szczegóły i daty imprez:

Więcej: Wdeckie WOPR ogłasza plan imprez na rok 2014

 

Finał Konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

środa, 16 kwietnia 2014 07:39

Osie - fot. Marek J. Lejk

28 marca w GOK odbył się Finał XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. W trakcie finału, podczas którego wręczone zostały nagrody tegorocznym laureatom, nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej (czynna przez dwa kolejne tygodnie). Na konkurs wpłynęło ponad 700 prac z 40 placówek, z których Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Małgorzata Sitkiewicz wybrała najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i technicznych. W artystycznym kwadransie w tym roku wystąpiły solistki Dziecięcego Studia Piosenki (Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zawadzińska), działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu oraz Zespół Pieśni i Tańca z Tucholi „Młodzi Borowiacy”.

Więcej: Finał Konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

 

Przetarg na najem sklepu w Pruskich

czwartek, 10 kwietnia 2014 13:55

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na najem lokalu użytkowego (pomieszczenie handlowo – usługowe) w miejscowości Pruskie , gmina Osie

Więcej: Przetarg na najem sklepu w Pruskich

 

Przetarg na przebudowę drogi w Osiu - Zaborki

czwartek, 10 kwietnia 2014 11:41

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn.„Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Zaborki - dł. 986,62 m”.

Więcej: Przetarg na przebudowę drogi w Osiu - Zaborki

 

Zawiadomienie o wyborze oferty - Przebudowa ul. Kościelnej w Łążku

piątek, 04 kwietnia 2014 14:00

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łążek (ul. Kościelna) o długości 256 mb”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty - Przebudowa ul. Kościelnej w Łążku

 

Przetarg na na sprzedaż lokali mieszkalnych

środa, 02 kwietnia 2014 12:35

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w miejscowościach: Osie i Brzeziny, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na na sprzedaż lokali mieszkalnych

 

Miedzno - 8 marca

środa, 02 kwietnia 2014 09:38

8 marca 2014 r. do świetlicy wiejskiej w Miedznie przybyło ponad 40 osób. Okazja była podwójna: obchody Dnia Kobiet oraz podsumowanie konkursu na najpiękniej przystrojoną posesję w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w którym nagrodzonych zostało 36 osób. Wśród składających oraz wręczających kwiaty oraz nagrody rzeczowe byli Michał Grabski – Wójt Gminy Osie, Roman Waśkowski – Przewodniczący Rady Gminy Osie, Felicja Han – przewodnicząca Komisji konkursowej, Katarzyna Górecka - członkini komisji konkursowej, Józef Weisbrołt – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedznie, Andrzej Czerwiński i Sebastian Konopacki - strażacy z OSP Miedzno oraz członkowie Rady Sołeckiej w Miedznie: Mirosław Nagórski i Kazimierz Stosik.

Więcej: Miedzno - 8 marca

 

Informacja o unieważnieniu przetargu ustnego

środa, 26 marca 2014 13:19

 Informacja o unieważnieniu przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 2 w miejscowości Osie przy ul. Sienkiewicza 15.

Więcej: Informacja o unieważnieniu przetargu ustnego

 

Coraz bliżej końca budowy kanalizacji w Radańskiej

wtorek, 25 marca 2014 13:02

Kanalizacja - Radańska, gm. OsieWyjątkowo sprzyjająca pogoda w bieżącym roku pozwoliła budowlańcom na szybsze rozpoczęcie robót. Tak też się stało podczas realizacji zadania pn. Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla m. Radańska i Osie. Firma Zakład Usługowy Wodno- Kanalizacyjny i C.O. Dariusz Bartczak z Osięcin, która wkroczyła na teren budowy w lutym br. kończy już roboty ziemne związane z ułożeniem rurociągu tłocznego, kanalizacji grawitacyjnej i przyłączy. Natomiast w kwietniu zaplanowano wbudowanie dwóch przepompowni ścieków.

Więcej: Coraz bliżej końca budowy kanalizacji w Radańskiej

Dzień Kobiet - Pruskie

poniedziałek, 24 marca 2014 09:12

8 marca w świetlicy w Pruskich odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Sołtys Pan Piotr Pilarski z Radą Sołecką. Sponsorami byli Pan Przewodniczący Rady Gminy Roman Waśkowski i Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski. W czasie spotkania, jak co roku, ogłoszono wyniki konkursu "Wystrój mojej posesji w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra". Wyróżniono 12 osób. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego jakże miłego popołudnia :

Więcej: Dzień Kobiet - Pruskie

 

Leśna Siatkówka 2014

piątek, 21 marca 2014 11:32

W dniach 14-15 marca 2014 roku na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej w Świeciu odbyły się VII Mistrzostwa w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu organizowane w tym roku przez Nadleśnictwo Osie. Turniej był integralną częścią imprezy edukacyjno-promocyjno-sportowej pod nazwą „Leśna siatkówka. Bory Tucholskie 2014" mającej na celu promocję walorów przyrodniczo-turystycznych RDLP w Toruniu, a w szczególności Borów Tucholskich. Na stoisku tematycznym oprócz edukacji prowadzonej przez leśników można było pobrać liczne materiały dotyczące leśnej działalności.

Więcej: Leśna Siatkówka 2014

Walne Zgromedzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Osiu

piątek, 21 marca 2014 10:35

Zarząd Gminnej Spółki Wodnej w Osiu zwołał Walne Zgromadzenie Delegatów Spółki, którego głównym celem było zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowo - rzeczowego za miniony rok, udzielenie absolutorium oraz uchwalenie planu pracy na 2014 rok. Jak wynika ze sprawozdania, spółka wodna wraz z  końcem roku nie zalegała z płatnościami, a ściągalność składek członkowskich wynosiła 96,81 %. W związku z pozyskanymi dotacjami oraz dofinansowaniem zarząd spółki bez problemu wywiązał się z zaplanowanych działań i zlecił kolejne prace melioracyjne, które będą kontynuowane również w bieżącym okresie. W trakcie burzliwej dyskusji poruszono sprawy szkodliwości bobrów na terenie Gminy Osie, więc co za tym idzie,  trudności w prowadzeniu działalności rolniczej oraz niedogodności wynikające z położenia gminy w kilku nakładających się na siebie formach ochrony przyrody.

Więcej: Walne Zgromedzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Osiu

 

Dzień Kobiet w Tleniu

czwartek, 13 marca 2014 13:47

Liczne grono zaproszonych Pań przybyło w sobotę 8 marca do Świetlicy Wiejskiej w Tleniu na zaproszenie Pani Sołtys Teresy Szamockiej i Rady Sołeckiej wsi Tleń. W trakcie trwania uroczystości Panie miały okazję degustować potrawy i ciasta, które samodzielnie przygotowały w ramach ogłoszonego konkursu. Nagrodami w konkursie kulinarnym były zestawy kosmetyków. Nie zabrakło życzeń i upominków w postaci książek kucharskich. Wspólnie spędzony czas umilały konkursami Panie - konsultantki avon. Każda z pań mogła skorzystać z bezpłatnego makijażu oraz manicure. Do późnych godzin wieczornych, podczas wspólnych rozmów wszyscy miło spędzili czas, na koniec rozdano symbolicznego tulipana.

Więcej: Dzień Kobiet w Tleniu

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2014/2015

poniedziałek, 10 marca 2014 13:21

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Osiu informuje, że od 07 marca 2014 r. do 07 kwietnia 2014 r. odbędą się zapisy dzieci do przedszkola. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w gabinecie dyrektora przedszkola w godzinach od 9.00 do 14.00. Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych informacji na ten temat :

Więcej: Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2014/2015

 

Strona 11 z 43

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»