Droga w Wałkowiskach po przebudowie

czwartek, 16 października 2014 08:34

Droga w WałkowiskachOd kilku tygodni mieszkańcy wsi Wałkowiska jeżdzą po zmodernizowanej drodze. Nowa nawierzchnia asfaltowa zniwelowała nierówności i zlikwidowała istniejące dziury. Zgodnie z projektem wykonawca robót utwardził też pobocza. Całość sprawia, że dzisiaj drogą jeździ się bezpiecznie, a to jeden z głównych czynników przebudowy tej drogi. Inwestorem drogi był Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu. Wyłoniony w przetargu wykonawca robót tj. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu przeprowadził ten remont za kwotę 300 tys. zł. przy udziale finansowym Gminy Osie w kwocie 80 tys. zł. To kolejna droga wyremontowana w tym roku na terenie naszej gminy. Dzięki temu, również i bieżący rok, pod względem inwestycji drogowych możemy zaliczyć do udanych

Więcej: Droga w Wałkowiskach po przebudowie

 

I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Osiu

wtorek, 14 października 2014 12:13

28 września 2014 roku w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei. Na konkurs przybyło 12 zespołów: z Brus, Pniew, Grudziądza, Drzycicmia, Bydgoszczy, Chełmna, Elbląga, Łodzi, Nakła, Poznania, Szczecina i Kalisza. Jury w składzie prof. Roman Grucza (przewodniczący) - emerytowany profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Pomorskiej w Słupsku, wieloletni prezes Zarządu Głównego PZCHiO w Warszawie; dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska (członek) - Akademia Muzyczna w Gdańsku; ks. dr hab. Kazimierz Dąbrowski (członek) - Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Po wysłuchaniu utworów konkursowych postanowiło przyznać pasma: brązowe, srebrne oraz złote i nagrody specjalne uczestnikom konkursu. Jurorzy wysoko ocenili organizację i sprawne przeprowadzenie konkursu oraz wyrazili swoje uznanie dla wszystkich dyrygentów, którzy przygotowywali swoje zespoły.

Więcej: I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Osiu

 

Wycieczka do stolicy

wtorek, 14 października 2014 10:16

W ramach podziękowania mieszkańcom za udział w tegorocznych dożynkach sołtys Wałkowisk - Włodzimierz Powierża, zorganizował jednodniową wycieczkę do Warszawy. 11 września pięćdziesięcioosobowa grupa o piątej rano ruszyła na podbój stolicy. Zwiedzali grób Popiełuszki, Warszawskie Łazienki, Powązki, rzucili okiem na Pałac Kultury i Nauki. Tego dnia w związku z rozgrywanym na Stadionie Narodowym meczem, ulice Warszawy wypełnione były polskimi i niemieckimi kibicami. Sportowa atmosfera towarzyszyła wszystkim również w drodze powrotnej, podczas której kibicowaliśmy naszej drużynie. Sołtys dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się na wspólny wyjazd, zaprasza do włączenia się w organizację kolejnych dożynek za rok i już myśli o następnej, wspólnej wycieczce.

Więcej: Wycieczka do stolicy

 

Uwaga! Szkolenie!

czwartek, 09 października 2014 11:21

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 23 października 2014 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematem szkolenia będzie: „Nowe Zasady Płatności bezpośrednich w roku 2015”.

Więcej: Uwaga! Szkolenie!

 

GOK Osie po raz kolejny wyróżniony

czwartek, 09 października 2014 11:04

Na początku września oskie Centrum Informacji Turystycznej odwiedziła Komisja Certyfikacyjna Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Natomiast w miniony piątek, 3 października br, we Włocławku, podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki otrzymaliśmy dwugwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Nie bez znaczenia w czasie procesu certyfikacyjnego były: wydanie przewodnika turystycznego po gminie Osie (dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kuj-Pom.) oraz nasz punkt informacji turystycznej, który był w ubiegłym roku modernizowany w oparciu o wskazania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat osobiście odebrał Dyrektor GOK Osie Andrzej Kowalski.

Więcej: GOK Osie po raz kolejny wyróżniony

 

XXV BIEGI OSKIE

czwartek, 09 października 2014 10:20

W sobotę, 4 października, odbyły się XXV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Drzycimia, Osiecznej, Laskowic, Lipinek, Czerska, Nowego, Osia, Szlachty, Śliwic, Wierzchów, Serocka, Świecia, Gródka, Warlubia - blisko 450 osób. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, dystanse na 400, 600,800, 1000, 1500 i 1600 metrów pokonywała młodzież zarówno płci pięknej, jak i przeciwnej. Bieg główny dotyczył X i XI kategorii, /kobiety i mężczyźni/, pokonywany był na trasie Żur- Osie. Tu dla zwycięzców czekały puchary, im. Profesora Alfonsa Hoffmanna i prezesa Bractwa Czarnej Wody. Wystartowało w nim 25 zawodników.

Więcej: XXV BIEGI OSKIE

 

"Mój piękny ogród 2014"

środa, 08 października 2014 13:50

W dniu 21 września 2014 r. laureaci konkursu pt. Mój piękny ogród 2014 organizowanego po raz IX pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie Romana Waśkowskiego uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Gniezna, Poznania i Kórnika. Zwiedzono m.in. Katedrę Gnieźnieńską, stare miasto w Poznaniu ze słynnymi Koziołkami Poznańskimi oraz Palmiarnię. Pobyt w Palmiarni to niezapomniana podróż po odległych kontynentach gdzie wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych, śpiewu żywych ptaków, szumu wody, akwariów pełnych egzotycznych ryb można spocząć w małej kawiarence i wypić filiżankę dobrej kawy. Ostatnią miejscowością był Kórnik, gdzie uczestnicy zwiedzili romantyczny zamek otoczony pięknym parkiem arboretum. W konkursie uczestniczyli właściciele ogrodów z miejscowości: Wałkowska, Jaszcz, Brzeziny, Miedzno, Radańska, Pruskie, Łążek i Tleń. Pogoda w dzień wycieczki dopisała, humory również, co widać na załączonych zdjęciach.

Więcej: "Mój piękny ogród 2014"

 

Wycieczka na Kaszuby

środa, 08 października 2014 13:05

Dnia 6 września 2014 roku wyróżnieni uczestnicy konkursu "Ładna posesja, estetyczna zagroda" w sołectwie Osie brali udział w wycieczce do Szymbarka. Wycieczka była nagrodą dla 43 uczestników konkursu. Wszyscy wycieczkowicze wrócili bardzo zadowoleni, pogoda dopisała. Nie pozostaje nic innego jak planować wycieczkę na przyszły rok!

Więcej: Wycieczka na Kaszuby

 

75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

wtorek, 30 września 2014 10:31

26 września 2014 r. w Zespole Szkół w Osiu odbył się uroczysty apel z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W programie artystycznym pt. " My z niego wszyscy..." udział wzięli uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pani Wiesławy Herder. Celem zorganizowanej uroczystości było upamiętnienie wydarzeń sprzed 75 lat, przypomnienie Polskiego Państwa Podziemnego, jego dziedzictwa i jego ideałów, które ziściły się w wolnej Polsce.


Więcej: 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

 

Dyżur poselski Eugeniusza Kłopotka w Osiu

piątek, 26 września 2014 12:21

E. KłopotekUrząd Gminy Osie informuje, że dnia 29 września 2014 r. (poniedziałek) w godzinach od 11:30 do 13:00 w budynku Urzędu Gminy - pokój nr 10 - dyżur poselski pełnić będzie Eugeniusz Kłopotek, Poseł na Sejm RP. Podstawowe biuro posła mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Dworcowej 87/14. Zapraszamy na spotkanie!


 

Siłownie plenerowe w Osiu i Tleniu

piątek, 19 września 2014 08:36

Siłownia plenerowa w OsiuSiłownie plenerowe powstają w Polsce jak grzyby po deszczu. Moda na aktywny wypoczynek już dawno zawitała na teren naszej gminy, toteż pomysł wybudowania siłowni plenerowych szybko trafił na podatny grunt. Opisany i zilustrowany pomysł zaowocował dwoma projektami siłowni: w Osiu i Tleniu. Projekty te uzyskały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Całkowita wartość tych inwestycji wyniosła prawie 60 tys. zł. Zadanie wykonała firma  P.P.U.H ZAMA Maciej Zagórski z Torunia. Świadomość dbania o stan zdrowia nie dotyczy tylko osób schorowanych lub starszych, ale dociera do dzieci i młodzieży, dlatego też licznie korzystają oni z urządzeń ustawionych przy ul Polnej w Osiu i przy ul. Wierzbowej w Tleniu.

Więcej: Siłownie plenerowe w Osiu i Tleniu

 

Droga w Żurze po przebudowie

piątek, 19 września 2014 08:35

Droga ŻurZakończona została przebudowa kolejnej drogi w naszej gminie - tym razem drogi w Żurze. Ten 820 metrowy odcinek sięgający do mostu na kanale przy Elektrownii Wodnej w Żurze jeszcze latem był wąskim skrawkiem spękanego asfaltu z dziurawym poboczem. Obecnie na całym odcinku dokonano poszerzenia, a całość pokryto masą bitumiczną, jednostronnie wybudowano chodnik z kostki brukowej, ustawiono bariery ochronne, a okolicach przejścia dla pieszych zamontowano próg, tzw. "leżącego policjanta". Dobra jakość drogi i chodnik zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników elektrownii. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa i Samorządu Gminy Osie w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Wartość tej inwestycji wyniosła: 489 506,84 zł. przy dofinansowaniu z budżetu państwa: 244 753,42 z. Roboty wykonywało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu.

Więcej: Droga w Żurze po przebudowie

 

Azja Środkowa wg Rafała Kuzimskiego

piątek, 19 września 2014 07:48

Rafał KuzimskiGminny Ośrodek Kultury w Osiu i Rafał Kuzimski - podróżnik zapraszają wszystkich na spotkanie pn. "Przez stepy, góry i pustynie, czyli Azja Środkowa według Rafała Kuzimskiego". W trakcie spotkania R. Kuzimski w słowach i na fotografiach przekaże wrażenia i obrazy z podróży jedwabnym szlakiem. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 września 2014 r. o godz. 17.00 w GOK w Osiu. Wstęp wolny.

Więcej: Azja Środkowa wg Rafała Kuzimskiego

Przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Osiu

piątek, 19 września 2014 07:32

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w miejscowości Osie, stanowiącego własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Osiu

 

Stanica wędkarska w Grzybku

piątek, 12 września 2014 11:32

Stanica wędkarska w GrzybkuKoło Wędkarskie nr 113 w Osiu liczy blisko 300 członków. O Grzybku nad Zbiornikiem Żurski słyszał pewnie każdy z nich. To w Grzybku rozpoczyna się wiele wędkarskich przygód i tu też możemy codziennie spotkać sympatyków świeżej rybki. To z myślą o wędkarzach w Grzybku powstała Stanica wędkarska. Zadanie zrealizowane zostało przy udziale finansowym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - małe projekty Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Budowy drewnianej stanicy podjął się "Zakład Stolarski Marek Malinowski, Leszek Malinowski" z Osia. Całkowity koszt inwestycji to prawie 45 tys. złotych. W miniony wtorek Michał Grabski - Wójt Gminy Osie uzgadniał z Aleksandrem Willimem - Prezesem Koła Wędkarskiego nr 113 w Osiu warunki współpracy z wędkarzami oraz zasady publicznego udostępnienia obiektu. A jak Grzybek wyglądał w lipcu 2014 r.  można obejrzeć na materiale filmowym autorstwa Jacka Podróżnika Zobacz film >>>

Więcej: Stanica wędkarska w Grzybku

Plac manewrowy przy szkole w Osiu

piątek, 12 września 2014 12:11

Szkoła Podstawowa w Osiu

Rozpoczęcie roku szkolnego w Osiu zbiegło się z oddaniem do użytkowania placu manewrowego przy Szkole Podstawowej w Osiu, przy ul. Księdza Semraua. Do tej pory dowożenie dzieci do szkoły wiązało się ze znacznym utrudnieniem ruchu drogowego w okolicy szkoły, a tym samym zagrożeniem dla bezpieczeństwa dzieci i ich rodziców. W sierpniu oddano do użytkowania jednokierunkowy plac manewrowy z miejscami postojowymi dla pojazdów dowożących dzieci szkolne. Obecnie rodzice dowożący swoje pociechy zatrzymują się na placu manewrowym, a dalej już chodnikiem uczniowie bezpiecznie docierają do drzwi wejściowych. Rodzice odprowadzający dzieci do samych drzwi mają możliwość skorzystania z miejsc postojowych. Inwestycja została zrealizowana przez Zakład Brukarski Adama Zielińskiego z Osia. Koszt realizacji tej inwestycji zamknął się kwotą prawie 60 tys. złotych.

Więcej: Plac manewrowy przy szkole w Osiu

 

I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei

piątek, 12 września 2014 07:54

Carmen Fidei w OsiuI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei odbędzie się 28 września 2014r. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Konkurs rozpocznie się o godz. 13.00, a zakończy uroczystą Mszą Świętą o godzinie 17.00. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów przewidziano na godz. 18.00. W konkursie wystąpi 12 chórów (około 250 chórzystów). Usłyszymy różne kompozycje religijne, od chorału gregoriańskiego począwszy, a na wielkich współczesnych kompozycjach kończąc. Dyrektorem artystycznym konkursu jest Michał Rajewski - chórmistrz, organista parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Konkurs odbywa sie pod honorowym patronatem: Biskupa Pelplińskiego dra Ryszarda Kasyny, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Ewy Mes i Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego. Organizatorami konkursu są: ks. kanonik Konrad Baumgart - proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu; Andrzej Kowalski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu i Michał Rajewski - organista parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Koncert poprowadzą konferansjerzy:  Magdalena Orłowska i Dawid Michałowski.

Więcej: I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei

XXV OSKIE BIEGI im. Krzysztofa Malinowskiego

czwartek, 11 września 2014 12:13

Oskie Biegi to jedna z największych i najstarszych imprez masowych skupiających sportowców amatorów w Powiecie Świeckim i Borach Tucholskich. To wydarzenie skupia sportowców we wszystkich przedziałach wiekowych. w dniu 4 października, czyli już 25 raz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XXV Oskich Biegach im. Krzysztofa Malinowskiego. Regulamin zawodów dostępny jest tutaj >>>. Karty zgłoszeń są dostępne w formie plików cyfrowych na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Wszelkie informacje o zawodach udzielane są pod nr. telefonu (52) 33 29 568. 

Więcej: XXV OSKIE BIEGI im. Krzysztofa Malinowskiego

 

Strona 11 z 48

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»