Zaproszenie do Osia na Bieg papieski

piątek, 17 maja 2013 11:37

Dnia 19 maja 2013 roku (niedziela) o godz. 14.00 ks. Konrad Baumgart - proboszcz Parafii Rzymskokatolickej w Osiu pw. Podwyższenia Krzyża Św. zaprasza wszystkich na III Bieg Papieski Osie-Tleń 2013. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na wrotkach lub rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Proboszcz ks. Konrad Baumgard zachęca wszystkich chętnych - bieg jest wyrazem wdzięczności za dzieło pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II z prośbą o rychłą jego kanonizację.

Zbiórka wszystkich chętnych do godz. 14.00 na parkingu przy Firmie "Stolarnia Krzysztof Otlewski". Początek biegu punktualnie o god z. 14.00. Bieg zakończy się o godz. 15.00 wspólnym majowym nabożeństwem w kaplicy w Tleniu.

 

BĄDŹ GOTOWY NA ODBIÓR CYFROWY!!!

piątek, 17 maja 2013 07:44

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 20 maja o godzinie 1.00 nastąpi wyłączenie naziemnej telewizji analogowej. Ze względu na niezbędne działania techniczne, przerwa w nadawaniu programu telewizyjnego potrwa kilka godzin.

Więcej: BĄDŹ GOTOWY NA ODBIÓR CYFROWY!!!

 

Ogłoszenie o zamówieniu

poniedziałek, 13 maja 2013 11:52

Ogłoszenie o zamówieniu na zorganizowanie i przeprowadzenie kursów, szkoleń zawodowych oraz wsparcia społecznego w ramach realizacji projektu "Kreuj swój potencjał- zbliż się do swoich marzeń", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu

 

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

poniedziałek, 13 maja 2013 08:50

Ogłoszenie Kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu o naborze na wolne stanowisko pracy:

Więcej: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

 

Konkurs ekologiczny w SP Wierzchy

piątek, 10 maja 2013 14:13

SP Wierzchy8 maja w Szkole Podstawowej w Wierzchach odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy. Pomysłodawczynią konkursu była pani Hanna Kierzkowska. W konkursie brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, Szkoły Podstawowej w Zielonce, Zespołu Szkół w Osiu oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchach. W sumie w konkursie uczestniczyło 7 drużyn. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązania, przez reprezentacje poszczególnych szkół, quizu o wodzie. Następnie krótką pogadankę o tematyce przyrodniczej wygłosił leśniczy Marek Manikowski – pracownik Nadleśnictwa Trzebciny. Później drużyny rozwiązywały test ekologiczny. W trakcie obrad jury uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Kosmiczna randka w ciemno”, przygotowane przez uczniów kl.VI SP w Wierzchach po kierunkiem pani Anety Kiełpińskiej...

Więcej: Konkurs ekologiczny w SP Wierzchy

 

Ogłoszenie o przetargu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną

czwartek, 09 maja 2013 14:36

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną

 

Ostrzeżenie meteorologiczne- BURZE

czwartek, 09 maja 2013 14:50

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW - PIB Oddział w Poznaniu dnia 9 maja 2013 r. dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Więcej: Ostrzeżenie meteorologiczne- BURZE

 

Rekordowy rok w remontach dróg

środa, 08 maja 2013 12:54

Droga Tleń - TrzebcinyW ostatnich latach na terenie gminy Osie realizowano wiele inwestycji drogowych. Te najbardziej spektakularne dotyczą dróg powiatowych łączących Osie z siedzibą powiatu, jak również poszczególne wsie z siedzibą gminy. Wspomnijmy tu drogę z Osia do Kraplewic, z Osia do Tlenia, czy z Tlenia do Trzebcin (II etap). - Rok 2013, to kolejny rok, który możemy nazwać rekordowym pod względem długości przewidzianych do przebudowy dróg powiatowych i gminnych zlokalizowanych na terenie naszej gminy – informuje Michał Grabski, Wójt Gminy Osie. – W chwili kiedy czytacie Państwo ten tekst trwają roboty na drodze powiatowej Tleń – Trzebciny (III etap – ok. 4 km). Wykonawcy pozostała jeszcze do położenia warstwa ścieralna, budowa zjazdów i uporządkowanie poboczy. Droga ta realizowana jest w takiej samej technologii, w jakiej została wykonana ulica Tucholska w Tleniu. Polega to na przygotowaniu podbudowy i nawierzchni na całej szerokości jezdni, dlatego została ona wyłączona z ruchu na czas budowy. Pojazdy korzystają z objazdów. Roboty zaplanowano do końca maja, jednak Wykonawca planuje ten okres znacznie skrócić.

Więcej: Rekordowy rok w remontach dróg

 

Informacja z otwarcia ofert - Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek

środa, 08 maja 2013 11:17

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek” prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Więcej: Informacja z otwarcia ofert - Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek

 

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

środa, 08 maja 2013 09:51

Ogłoszenie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu o naborze na wolne stanowisko pracy:

Więcej: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

 

Majówka 2013

czwartek, 02 maja 2013 09:33

3 maja od godziny 11:00 zapraszamy na wspólny spacer z kijkami. Zbiórka w Tleniu, na Skwerze im. Alfonsa Hoffmanna. Na miejscu przywitają Nas Instruktorzy Nordic Walking, będzie można wypożyczyć sprzęt, nowicjuszom udzielony zostanie instruktaż. Wspaniała okazja by zobaczyć ciekawe okolice miejscowości Tleń. 4 maja zapraszamy na pole biwakowe w Żurze, gdzie od 17:00 będą prezentować się zespoły rockowe z naszego terenu. Wystąpią: The Sesame Street - młodzi muzykujący Osiacy, którzy mieli okazję zaprezentować się rok temu podczas zlotu motocyklowego; C-14 - punkowa gwardia, z osko-gostycyńskim składem. Ostatnio koncertowali wspólnie z The Analogs; Egipt - ta nazwa tutejszym miłośnikom rockowego grania nie powinna być obca- odświeżony skład i brzmienie. Więcej informacji na stronie GOK-u Osie

 

Utrudnienia na czas budowy drogi do "Warszawy"

czwartek, 02 maja 2013 08:13

Urząd Gminy Osie informuje o utrudnieniach w ruchu, na czas przebudowy drogi w miejscowości Wierzchy do tzw. "Warszawy", od 6 maja 2013 (poniedziałek). Droga będzie wykonana z kostki betonowej z jednostronnym chodnikiem.

 

Świetlica wiejska w Tleniu rozpoczęła działalność

piątek, 26 kwietnia 2013 07:41

Tleń znany jest w całej Polsce, jako jedna z najważniejszych wsi turystycznych Borów Tucholskich. „Tutaj jeden z najpiękniejszych krajobrazów Borów Tucholskich" – tak pisał o Tleniu i okolicach dr. Kazimierz Karasiewicz w swoim Przewodniku po Borach Tucholskich, wydanym w 1922 r. Przyjeżdzający od lat turyści i wczasowicze przez całe lato szczelnie wypełniają wszystkie zakątki Tlenia i okolic. Jednak po wakacjach i jesiennym grzybobraniu ulice pustoszeją, a więcej widoczni zaczynają być stali mieszkańcy Tlenia. Większą aktywność w środowisku wiejskim wykazują kobiety i to one na ostatnim zebraniu wiejskim wystąpiły z wnioskiem o utworzenie świetlicy. Pomysł okazał się możliwy do zrealizowania w oparciu o pomieszczenia budynku będącego pod zarządem Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu , toteż obecni na wspomnianym zebraniu: Roman Waśkowski, Przewodniczący Rady Gminy Osie i Michał Grabski, Wójt Gminy Osie złożyli publiczną deklarację o przygotowaniu pomieszczenia z przeznaczeniem na świetlicę. Po niespełna 3 miesiącach obietnica została spełniona. Nad całością prac związanych z przygotowaniem pomieszczeń czuwał Andrzej Kowalski, dyrektor GOK w Osiu.

Więcej: Świetlica wiejska w Tleniu rozpoczęła działalność

Cyfryzacja telewizji

czwartek, 25 kwietnia 2013 14:00

Urząd Gminy Osie informuje, że 20 maja 2013 r. nastąpi wyłączenie sygnału analogowego z nadajnika w Trzeciewcu, w związku z czym wszystkie osoby odbierające telewizje ze zwykłej anteny, nie chcące stracić obrazu telewizyjnego, winny przygotować się do odbioru naziemnej teleiwzji cyfrowej:

Więcej: Cyfryzacja telewizji

 

Szkoła Podstawowa w Brzezinach ma swoją stronę internetową

wtorek, 23 kwietnia 2013 14:23

SP BrzezinySzkoła w Brzezinach istnieje ponad 130 lat. Budynek „starej szkoły”, w którym zlokalizowane są mieszkania nauczycielskie powstał około 1860 r ( ? 1880 ). Najprawdopodobniej budynek szkolny wykonał (podobnie jak w Wałkowiskach) murarz Radka. Obecny dyrektor szkoły mgr Bogusław Wiśniewski funkcję kierowniczą pełni od sierpnia 1986 r., pracując w SP Brzeziny od roku 1980. O historii i bieżących wydarzeniach z życia uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach możecie przeczytać na stronie internetowej SP Brzeziny.

Więcej: Szkoła Podstawowa w Brzezinach ma swoją stronę internetową

Pruskie - wita(cz)

wtorek, 23 kwietnia 2013 13:45

Pruskie, gm. OsieOd soboty, 20 kwietnia br. osoby wjeżdżające do wsi Pruskie witani są przez atrakcyjną " witaczkę". Kilkumetrowa, słomiana kukła ubrana została w tradycyjny, kociewski strój, cierpliwie uszyty przez mieszkankę wsi, panią Justynę Miszke. O zaplecione warkocze i niebieskie oczy " witaczki" zadbała uzdolniona plastycznie Roksana Malec. Kociewski strój z pewnością wyróżnia naszą kukłę od podobnych, które zobaczyć można czasem przy wjazdach do innych miejscowości.

Więcej: Pruskie - wita(cz)

 

Zaproszenie na pilnik strzelecki

piątek, 19 kwietnia 2013 08:41

Informujemy, że dnia 21 kwietnia w godzinach 10:00 -16:00 na strzelnicy sportowo- myśliwskiej "GZELLA" w Osiu, odbędzie się piknik strzelecki zorganizowany przez stowarzyszenie strzeleckie Olender Shooting Center. Wszystkich chętnych na przygodę z bronią serdecznie zapraszamy. Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych informacji na ten temat:

Więcej: Zaproszenie na pilnik strzelecki

Ogłoszenie o przetargu: Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek.

czwartek, 18 kwietnia 2013 13:26

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. "Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek."

Więcej: Ogłoszenie o przetargu: Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek.

 

Strona 11 z 33

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»