Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

wtorek, 28 lipca 2015 09:26

18.07.2015 r. odbyła się impreza rekreacyjno - sportowa pod nazwą "Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie", którą organizowało Wdeckie WOPR w ramach projektu Bezpieczni Nad Wodą dofinansowanego ze środków Działaj Lokalnie. Do południa odbywały się warsztaty kajakowe na wodzie, a po południu liczne zmagania sportowe, między innymi odbyły się zawody pływackie, bieg ratownika, przeciąganie liny w wodzie oraz przejażdżki motorówkami i pokazy ratownictwa. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć :


Więcej: Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

 

"W Pruskich mieszkamy, lecz stolicę znamy"

niedziela, 26 lipca 2015 09:07

"W Pruskich mieszkamy, lecz stolicę znamy" - taki tytuł nosił projekt, zrealizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach konkursu 6/2105 oraz wsparty finansowo przez Wójta Gminy Osie. Dzięki uzyskanym dotacjom grupa dzieci szkolnych ze wsi Pruskie mogła spędzić w Warszawie trzy ciekawe, wakacyjne dni, poznając stolicę, jej zabytki i atrakcje oraz ucząc się poruszania po wielkim mieście przy pomocy miejskich środków komunikacji, w tym nowoczesnego metra.


Więcej: "W Pruskich mieszkamy, lecz stolicę znamy"

 

Ulica Lipowa i Świerkowa (I etap) już gotowe

piątek, 24 lipca 2015 07:39

OsieW ubiegłym tygodniu zostały zakończone roboty drogowe na ulicach: Lipowej, części Świerkowej i części Sosnowej w Osiu. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach przebudowy dróg na Osiedlu Leśnym w Osiu ze środków własnych Gminy Osie. Wyłoniony w przetargu wykonawca - Zakład Brukarski – Eugeniusz Baranowicz z Bydgoszczy w ramach inwestycji wykonał nawierzchnię jezdni z kostki betonowej, zjazdy i dojścia; chodniki, przebudował dwa skrzyżowania oraz ustawił nowe oświetlenie. Całkowity koszt inwestycji wyniiósł ponad 530 tys zł.

Więcej: Ulica Lipowa i Świerkowa (I etap) już gotowe

 

XIV Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim

czwartek, 23 lipca 2015 11:12

W niedzielę, 19 lipca br. na Strzelnicy Sportowo-Myśliwskiej „Gzella” w Osiu odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Osie. O najwyższe miejsce "na pudle" w klasie mistrzowskiej i powszechnej rywalizowało prawie 80 zawodników. Tak jak w zeszłym roku, oprócz standardowych osi na strzelnicy - kręgu i trapu, zawodnicy rywalizowali również na specjalnie przygotowanej osi z konkurencją parcourową. Poniżej przedstawiamy wyniki oraz kilka zdjęć z niedzieli :


Więcej: XIV Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim

 

„Tyle jesteś wart, ile pomożesz drugiemu człowiekowi”

środa, 22 lipca 2015 13:03

W dniu 19 lipca 2015 r. przez cały kraj przeszła nawałnica, która spustoszyła ludzki dorobek, a szczególnie ucierpiały miejscowości: Zawały, Łążynek, Łążyn II z terenu Gminy Obrowo (powiat toruński). Zwracamy się do ludzi o wielkim sercu o pomoc finansową dla poszkodowanych, aby jak najszybciej mogli odbudować swoje domostwa i wrócić do normalnego życia. Trzy lata temu, dokładnie 14 lipca 2012 roku, sami przechodziliśmy taką tragedię, spotkaliśmy się z życzliwością ludzi dobrej woli, ofiarującym pomoc z różnych stron Polski, więc tym razem, to my mamy możliwość pomocy poszkodowanym w tegorocznej wichurze.

Podajemy nr konta, na które można wpłacać środki pieniężne:

Bank Spółdzielczy w Grębocinie: 43 94910003 0020 0006 0091 0036

Z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych z terenu Gminy Obrowo"


Więcej: „Tyle jesteś wart, ile pomożesz drugiemu człowiekowi”

 

Dowóz dzieci szkolnych do SP Brzeziny i ZS w Osiu

środa, 22 lipca 2015 11:25

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 na trasie Osie - Brzeziny - Nowy Jaszcz - Jaszcz - Brzeziny - Wałkowiska - Grabowa Buchta - Żur – Osie”.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do SP Brzeziny i ZS w Osiu

 

Stop Dopalaczom

wtorek, 21 lipca 2015 11:44

W związku z ostatnimi, masowymi doniesieniami na temat zatruć dopalaczami napływającymi z całej Polski (ponad 230 przypadków w ciągu tygodnia), Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu apeluje do mieszkańców naszego powiatu o nie uleganie modzie i obietnicom dobrej zabawy, która może się tragicznie skończyć. Bądźmy ostrożni i podejrzliwi w stosunku do wszelkiego rodzaju chemicznych substancji, nie eksperymentujmy na sobie i innych.


Więcej: Stop Dopalaczom

 

Uwaga!!!

czwartek, 16 lipca 2015 08:35

Wójt Gminy Osie informuje, że w dniu 14.07.2015 r. otrzymał wiadomość od Wojewody Kujawsko- Pomorskiego o dopuszczeniu do szacowania całości strat spowodowanych tegoroczną suszą. Wobec powyższego informuje rolników o możliwości zgłaszania zaistniałych strat bez względu na kategorię gleby i rodzaj uprawy.

Składanie wniosków o szacowanie szkód w tut. Urzędzie Gminy oraz u sołtysów poszczególnych wsi w terminie do dnia 24.07.2015 r.

Wniosek do pobrania znajduje się tutaj >>>>>>>


 

Informacja Państwowej Agencji Atomistyki

czwartek, 16 lipca 2015 08:27

W dniu 15.07. 2015 r. Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała zgłoszenie o kradzieży aparatu gammagraficznego (defektoskopu), służącego do prześwietlania różnego rodzaju materiałów (np. spawów). Aparat należący do Zakładu Badań Nieniszczących w Gliwicach skradziono w Zabrzu. Informacja o zdarzeniu radiacyjnym przekazana została do Wojewody Śląskiego oraz Policji.

Państwowa Agencja Atomistyki zaleca, aby pod żadnym pozorem nie otwierać urządzenia ponieważ nawet krótkotrwały kontakt z nieosłoniętym źródłem promieniotwórczym może stanowić poważne i bezpośrednie zagrożenie dla życia człowieka. W przypadku odnalezienia skradzionego urządzenia należy zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych oraz niezwłocznie powiadomić Policję (tel. alaromowy 112), Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach(tel: 32 25 65 601, 32 25 52 195, 32 20 77 101) lub Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych PAA (tel.: 22 19 430, 22 621 02 56).

Dopóki źródło promieniotwórcze znajduje się wewnątrz urządzenia nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia. W przypadku bezpośredniego kontaktu z nieosłoniętym źródłem wyjętym ze skradzionego urządzenia (przenoszenie w kieszeni, trzymanie w dłoni), istnieje zagrożenie otrzymania, w bardzo krótkim czasie, wysokich dawek promieniowania, co może zagrażać życiu i zdrowiu.


Informacja Państwowej Agencji Atomistyki >>>>>>>>>>

 

Oski Piec - ciąg dalszy budowy dróg w gminie Osie.

środa, 15 lipca 2015 13:34

Oski PiecRok 2015 jest bardzo dobrym rokiem w zakresie modernizacji dróg na terenie naszej gminy. Michał Grabski, Wójt Gminy Osie przypomina – Niedawno zakończyliśmy budowę drogi z Jaszcza do Nowego Jaszcza, trwają roboty na 6 kilometrowym odcinku drogi wiodącej z Tlenia przez Wierzchy i Pruskie do granicy gminy, do asfaltowania już przygotowana została nawierzchnia ul. Szkolnej w Osiu, na ukończeniu są także roboty przy budowie drogi bitumicznej Osie - Oski Piec, a w dniu dzisiejszym rozpoczyna się odbiór techniczny wybudowanych w ostatnich tygodniach ulic: Lipowej i Świerkowej oraz części ulicy Sosnowej w Osiu.

Więcej: Oski Piec - ciąg dalszy budowy dróg w gminie Osie.

 

110-lecie OSP Łążek

środa, 15 lipca 2015 08:55

W dniu 11 lipca 2015 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łążku obchodziła swoje 110-lecie powstania. Naczelnik OSP Łążek Franciszek Grużalski poprowadził poczty sztandarowe i druhów na uroczystą Mszę Świętą, którą odprawił ks. Robert Mańk - proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbego w Łążku. Po mszy złożono wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym zasługi przodków - mieszkańców Łążka.


Więcej: 110-lecie OSP Łążek

 

Wyprawka szkolna, stypendium 2015/2016

wtorek, 14 lipca 2015 08:19

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości skorzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2015/2016 - wszystkie potrzebne informacje poniżej :


Więcej: Wyprawka szkolna, stypendium 2015/2016

 

Lato w Parku 2015

poniedziałek, 13 lipca 2015 13:36

Lato w Parku – cykliczna impreza organizowana przez Wdecki Park Krajobrazowy już za nami. W tym roku podczas wszystkich najważniejszych imprez na terenie gminy dopisuje pogoda, uczestnicy i goście. Mnóstwo atrakcji i konkursów zorganizowanych przez pracowników parku oraz członków Bractwa Czarnej Wody i harcerzy sprawiły, że uczestnicy Lata w parku mieli nie tylko okazję się bawić, ale też wygrywać liczne nagrody rzeczowe.


Więcej: Lato w Parku 2015

X edycja konkursu "Mój piękny ogród"

wtorek, 07 lipca 2015 12:03

W dniu 1-2 lipca br. po raz dziesiąty, a więc mamy już mały jubileusz, dokonano oceny ogrodów i posesji w ramach konkursu "Mój piękny ogród" realizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie - Romana Waśkowskiego. Do konkursu w tym roku przystąpiło 54 właścicieli posesji z 10 sołectw. Komisja oceniała wprowadzone od ubiegłego roku zmiany w aranżacji ogrodów, nowe pomysły przy tak zwanych kącikach wypoczynkowych, których w naszych ogrodach jest z roku na rok coraz więcej oraz pomysły właścicieli posesji przy zagospodarowaniu nowych przestrzeni i oczek wodnych. 


Więcej: X edycja konkursu "Mój piękny ogród"

 

Relacja z Dni Osia

poniedziałek, 06 lipca 2015 12:46

W miniony upalny i gorący weekend już po raz XXI przeżywaliśmy wspólnie Dni Osia połączone z 35-leciem firmy OKK Otlewski i 30-leciem firmy Gzella. Rekordowy pod względem liczby uczestników sobotni finał, poprowadzony przez Andrzeja Kowalskiego oraz Adama Szulca utkwi w pamięci na długo. Udział trzech wielkich gwiazd polskiej sceny, mnogość atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, a także dobra organizacja imprezy, sprawiły, że w sobotni wieczór do Osia zjechały tysiące żądnych relaksu i dobrej muzyki mieszkańców naszej gminy, powiatu i Polski. Wstępne dane uzyskane od organizatora wykazują, że na stadionie w Osiu zebrało się od 8 do 10 tys. ludzi.

Więcej: Relacja z Dni Osia

Przebudowa drogi pomiędzy Tleniem, Wierzchami i Pruskimi

poniedziałek, 06 lipca 2015 11:25

OsieDroga nr 1029C Wierzchy – Zdroje, a dokładnie 6-cio kilometrowy odcinek pomiędzy Tleniem i granicą gminy Osie doczekał się gruntownego remontu. Właściwie remont ten planowany był na rok 2016, jednak z uwagi na otrzymane wsparcie finansowe z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych , Etap II Bezpieczeństwo, Dostępność, Rozwój na lata 2012-2015 inwestycja ta realizowana jest w bieżącym roku.

Więcej: Przebudowa drogi pomiędzy Tleniem, Wierzchami i Pruskimi

 

Turniej Brydża Sportowego w Osiu

piątek, 03 lipca 2015 11:34

Brydż OsieW dniu wczorajszym (2.07.2015 r.) w ramach obchodów XXI Dni Osia odbył się turniej par w brydżu sportowym. Organizatorem turnieju był Klub Brydża Sportowego działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Tym razem turniej odbył się w gościnnej, kameralnej sali Restauracji „Pod Orłem” w Osiu. W turnieju wzięło udział 24 zawodników, z których zwycięską parę stanowili Marek Malinowski z Osia i Ryszard Dzedzej ze Świecia. Drugie miejsce zajęła para, także z udziałem zawodnika z naszej gminy. Byli to Andrzej Kłyk ze Starej Rzeki i Marek Mischker z Drzycimia. Trzecie miejsce na podium opanowali zawodnicy z Nowego: Jan Grajewski i Jacek Kita. Naszą gminę reprezentowali też: Czesław Różyński, Henryk Jędryczka, Jerzy Czubak, Patryk Hendrych i Krzysztof Tylicki. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom składamy zasłużone gratulacje. Jednocześnie przypominamy, że spotkania brydżowe odbywają się w Gminnym Ośrodku w Osiu w każdy czwartek tygodnia. Chętnych do udziału w sportowej rywalizacji serdecznie zapraszamy.

Więcej: Turniej Brydża Sportowego w Osiu

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

środa, 01 lipca 2015 12:40

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości położonych we wsi Osie i Brzeziny stanowiących własność Gminy Osie przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu :

Kliknij TUTAJ >>>>>>>

 

Strona 11 z 57

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»