GZK w Osiu - ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

wtorek, 17 grudnia 2013 13:10

Kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu informuje o udzieleniu w dniu 17.12.2013 r. zamówienia publicznego pn. Dostawa samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony.

Więcej: GZK w Osiu - ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Zagubiony bernardyn powrócił do domu

wtorek, 17 grudnia 2013 09:51

Bernardyn z OsiaInformujemy, że w dniu wczorajszym zagubiony bernardyn, o którym pisaliśmy 13 grudnia br. powrócił do domu. Dzięki informacjom zawartym na stronie internetowej i jednym z portali społecznościowych właściciele psa skontaktowali się z Urzędem Gminy Osie i godzinę później odebrali psa ze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Grudziądzu. Z odnalezienia cieszyli się zarówno właściciele, jak i pies. W imieniu właścicieli (mieszkańców Gródka, gm. Drzycim) dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję odnalezienia właściciela psa. Kolejny raz się okazało, że informacje rozpowszechnione w internecie oraz aktywność internautów przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia. Do dnia dzisiejszego akcja opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie gminy Osie kosztowała 46 tys. zł. Koszty te zwiazane są z wyłapywaniem bezdomnych zwierząt oraz ich utrzymaniem w schronisku.

Więcej: Zagubiony bernardyn powrócił do domu

 

Konsultacje projektu programu opieki nad zwierzętami

poniedziałek, 16 grudnia 2013 13:57

W związku z opracowaniem projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Osie w 2014 roku" Wójt Gminy Osie zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje społeczne oraz podmioty, o których mowa w art. 11a ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 856) do wzięcia udziału w konsultacjach w zakresie projektu „Programu opieki nad zwierzętami …..”.

Więcej: Konsultacje projektu programu opieki nad zwierzętami

 

UWAGA PILNE!!!!

czwartek, 12 grudnia 2013 12:19

Osie, dnia 12.12.2013 r.


O G Ł O S Z E N I E

W związku z zakończeniem działalności

NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego w Osiu Pani lek. Med. Ewy Czerskiej

z dniem

31 grudnia 2013 r.

Wójt Gminy Osie informuje pacjentów wyżej wymienionego lekarza  o konieczności wyboru nowego podmiotu medycznego (lekarza, pielęgniarki  i położnej POZ).

W celu uniknięcia problemów z dostępem do bezpłatnych świadczeń medycznych  konieczne jest p i l n e złożenie deklaracji o wyborze lekarza pierwszego kontaktu.

Na terenie gminy Osie opiekę medyczną sprawuje SP ZOZ Gminna Przychodnia w Osiu, ul. Dworcowa 7, tel. 52 33 29 517 w której można takie deklaracje składać. 

Pruskie - Świąteczne warsztaty w świetlicy

czwartek, 12 grudnia 2013 07:10

W ramach " Radosnych sobót" w świetlicy w Pruskich odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jak każdego roku w grudniu, były to warsztaty artystyczne z robienia ozdób świątecznych. W tym roku młodzież wykonała dekoracyjne, świąteczne wieńce . Do ich ozdobienia służyły zebrane wcześniej szyszki, kasztany i orzechy oraz korale, wstążki i świąteczne bombki. Po zaprojektowaniu i przygotowaniu potrzebnych elementów, wszystko zostało potem przymocowane przy użyciu pistoletów z gorącym klejem. Przy wspólnym stole pracowała zgodnie cała grupa, zarówno maluchy jak i starszaki. Wykonane ozdoby będą stanowić świąteczną dekorację domów.

Więcej: Pruskie - Świąteczne warsztaty w świetlicy

 

GZK w Osiu - zawiadomienie o wyborze oferty

wtorek, 10 grudnia 2013 13:38

Kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu, w związku z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty na dostawę samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony

Więcej: GZK w Osiu - zawiadomienie o wyborze oferty

 

Uwaga! Oblodzenie na drogach

poniedziałek, 09 grudnia 2013 13:13

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW - PIB Oddział w Poznaniu dnia 9 grudnia 2013 r. dla gmin powiatu świeckiego:

Więcej: Uwaga! Oblodzenie na drogach

 

Ogłoszenie o przetargu - Budowa kanalizacji we wsi Radańska

piątek, 06 grudnia 2013 12:14

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla m. Radańska i Osie.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu - Budowa kanalizacji we wsi Radańska

 

Ostrzeżenia pogodowe - silny wiatr

czwartek, 05 grudnia 2013 08:17

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią ostrzeżenia meteorologicznego ważnego od godz. 12:00 dnia 05.12.2013 do godz. 10:00 dnia 07.12.2013:

Zjawisko: Silny wiatr; stopień zagrożenia: 2; prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w nocy z czwartku na piątek i w piątek do godzin południowych, kiedy to wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.

 

Wykaz części nieruchomości do wydzierżawienia

wtorek, 03 grudnia 2013 10:00

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości wykaz części nieruchomości gruntowej położonej we wsi Osie stanowiącej własność Gminy Osie przeznaczonej do wydzierżawienia.

Więcej: Wykaz części nieruchomości do wydzierżawienia

 

Strona internetowa Przedszkola Publicznego w Osiu

wtorek, 03 grudnia 2013 08:01

Wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej Gminy mają już swoje strony internetowe, więc dlaczego Przedszkole nie miałoby jej mieć? Pracownicy i Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Osiu zapraszają na stronę Internetową Przedszkola. Adres internetowy znajdziecie Państwo tutaj >>>, a tam szereg przydatnych informacji takich jak: ważne dokumenty do pobrania, kalendarz imprez, aktualności, galerie zdjęć. Serdecznie zapraszamy!

 

GZK ogłasza przetarg na dostawę samochodu

piątek, 29 listopada 2013 13:42

Gminny Zakład Komunalny w Osiu ogłasza przetarg na dostawę samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie poniżej 3,5 tony

Więcej: GZK ogłasza przetarg na dostawę samochodu

 

Uroczyste odsłonięcie tablicy ks. dr. Bernarda Sychty

środa, 27 listopada 2013 09:28

W dniu 24 listopada, w przeddzień 31 rocznicy śmierci ks. Bernarda Sychty odbyła się uroczystość parafialno-samorządowa poświęcona temu kapłanowi. W uroczystości udział wzięli nasi duszpasterze: ks. proboszcz Konrad Baumgart i ks. Stanisław Olszewski oraz Wójt Gminy Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Waśkowski, Sołtys sołectwa Osie Janina Warzyńska i zaproszeni goście: Ks. prof. dr hab. Jan Walkusz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - autor biograficznej publikacji pt. "Piastun słowa - ks. Bernard Sychta" z 1998 r., a także Pani Stefania Sychta, bratanica ks. Bernarda i wielu parafian.

Więcej: Uroczyste odsłonięcie tablicy ks. dr. Bernarda Sychty

Obchody Święta Niepodległości

środa, 27 listopada 2013 06:28

Osie - fot. Marek J. LejkKolejna, 95 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzona była przez mieszkańców gminy  Osie z pietyzmem należnym naszym przodkom. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Łążku, a natępnie złożeniem wiązanek kwiatów przy Pomniku pomordowanych przy szosie Osie - Tleń, na grobie pomordowanych na cmentarzu parafialnym w Osiu i przy tablicy pamiątkowej przy Kościele parafialnym w Osiu. Druga część uroczystości miała miejsce w  Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Akademię rozpoczął Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Oczekiwanym przez wszystkich jest wydarzenie wręczania Statuetki Gminy Osie - najwyższego naszego odznaczenia.

Więcej: Obchody Święta Niepodległości

 

Nabór na stanowisko intendenta w Zespole Szkół w Osiu

poniedziałek, 25 listopada 2013 11:29

Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu ogłasza nabór na stanowisko Intendenta.

Więcej: Nabór na stanowisko intendenta w Zespole Szkół w Osiu

Wdecki Park Krajobrazowy istnieje już 20 lat

piątek, 22 listopada 2013 14:07

Wdecki Park KrajobrazowyOd utworzenia Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu upłynęło już 20 lat. W październiku pracownicy parku świętowali swój jubileusz organizując dwudniową konferencję popularno-naukową dotyczącą rozwoju parku, ochrony przyrody, historii oraz kultury regionu Borów Tucholskich. W trakcie konferencji poruszano tematy m.in. o funkcjonowaniu Parków Krajobrazowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim, edukacji przyrodniczo - leśnej na terenie Nadleśnictwa Osie, architekturze zabudowy we Wdeckim Parku Krajobrazowym i w jego sąsiedztwie, wyniki badań ornitologicznych i nietoperzy. Na uroczystości udało się zgromadzić prelegentów, którzy w swoich prezentacjach ukazali celowość powstania WPK, a ranga instytucji i zaproszonych gości świadczyła o bogactwie działań realizowanych przez służby parku.

Więcej: Wdecki Park Krajobrazowy istnieje już 20 lat

 

Dzień Ziemniaka w Miedznie

piątek, 22 listopada 2013 12:12

MiedznoWieś Miedzno to typowa rolnicza wieś w Borach Tucholskich. W dniu 13.10.2013 r. Rada Sołecka wsi wraz z Ewą Czerwińską - sołtysem i innymi mieszkańcami zorganizowały plenerową imprezę pn. Dzień Ziemniaka. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Ochotnicza Straż Pożarna w Miedznie. Wszystkie osoby, które przybyły na boisko w Miedznie miały sposobność skosztować liczne potrawy ziemiaczanne, m.in. placki ziemiaczane, kluski szare z kapustą kiszoną, kluski śląskie z gulaszem, bezy z ziemniaków z sosem tatarskim, czy pączki ziemiaczane. Pod czujnym okiem pani sołtys potrawy przygotowały jedne z najlepszych gospodyń w Miedznie: Zofia Czarnowska-Adrich, Marzena Stosik, Lidia Śmigiel, Ewa Paterman i Dorota Ziółkowska. W trakcie smakowania potraw panowie rozmawiali o bieżących sprawach wsi i gminy, natomiast dzieci korzystały z urządzeń wybudowanego w tym roku placu zabaw.

Więcej: Dzień Ziemniaka w Miedznie

Uwaga przedsiębiorcy!

czwartek, 21 listopada 2013 08:29

Przedstawiamy Państwu serwis www.mikroporady.pl, w którym podane są ważne informacje przydatne i pomocne dla początkujących i małego Przedsiębiorcy. Celem działalności tego serwisu www.mikroporady.pl jest bezplatne i nieograniczone w czasie dostarczenie pomocy początkującym firmom na każdym etapie rozwoju w postaci wzorów umów, regulaminów, instrukcji, porad i rekomendacji wraz z aktualnym orzecznictwem, uwagami i komentarzami a zarejestrowani użytkownicy otrzymują bezplatnie cotygodniopwy biuletyn z nowymi poradami wg akutualnie obowiązującego stanu prawnego.

 

Strona 11 z 40

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»