Kolejny "tatromaniak" z Osia

piątek, 23 maja 2014 06:52

Już 8 lipca rozpocznie się wyprawa CENTRAL AZJA. Zespół Geo Team w składzie: Rafał Kuzimski (Osie), Magdalena Mizerka (Bydgoszcz), Monika Sitek-Kądziorska (Bydgoszcz) i Piotr Rumas (Sopot) rozpoczną 7 tygodniową podróż autem po 7 krajach Azji Centralnej, podczas której działać będą także na 7-tysięcznym Piku Lenina w Pamirze.

Na ich szlaku znajdują się: Litwa, Łotwa, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Trasa, którą pokonają wyniesie połowę obwodu kuli ziemskiej! Zamierzają zobaczyć: rozległe kazachskie stepy, krystalicznie czyste górskie jeziora Kirgistanu, lodowce krainy siedmiotysięczników oraz drogę Pamir HighWay w Tadżykistanie, gorące piaski pustyń i zanikające jezioro Aralskie w Uzbekistanie. Na Jedwabnym Szlaku pragną zanurzyć się w bezkres bazarów, uliczek, straganów, sklepików, rozkoszy kolorów, zapachów, smaków, rozmów i twarzy… W sierpniu poprowadzą akcję górską na Piku Lenina w Kirgizji.

Więcej szczegółów dotyczących wyprawy znajdziecie na stronie wyprawy http://centralazja.jimdo.com/

Przygotowania oraz przebieg wyprawy możecie śledzić również na fan page wyprawy: https://www.facebook.com/centralazja/

Serdecznie kibicujemy koledze Rafałowi, który na codzień jest nauczycielem w jednej z oskich szkół, życząc przy okazji wytrwałości i samych pięknych chwil podczas tej wspaniałęj przygody!

 

Uwaga! Przebudowa drogi od Szarłaty do Łążka

piątek, 16 maja 2014 13:59

Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu zawiadamia o rozpoczęciu robót budowlanych związanych z przebudową drogi powiatowej nr 1005C Łążek – Tleń. Przebudowa obejmuje odcinek od granicy Gminy Osie i Powiatu Świeckiego do Szarłaty.  Roboty realizowane są przez firmę STRABAG Sp. z o. o. Planowany termin zakończenia robót – koniec miesiąca sierpnia 2014 r. W związku z powyższym należy liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku drogi.

 

Zaproszenie na Dzień dziecka na plaży w Tleniu

czwartek, 15 maja 2014 07:13

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Sołectwo Tleń i Wierzchy, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Urząd Gminy Osie zaprasza na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY STRZEŻONEJ W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca 2014 r. początek godzina 14:00 na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. W programie m.in. zawody sportowe w wodzie i na plaży, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówkami, pokazy strażackie, rowery wodne, ognisko, zjeżdzalnie, trampolina. Serdecznie zapraszamy!

 

Zaproszenie na IV Bieg Papieski

środa, 14 maja 2014 08:06

Dnia 25 maja 2014 roku (niedziela) o godz. 14.30 ks. Konrad Baumgart - proboszcz Parafii Rzymskokatolickej w Osiu pw. Podwyższenia Krzyża Św. zaprasza wszystkich na IV Bieg Papieski Osie-Tleń 2014. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na wrotkach lub rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Proboszcz ks. Konrad Baumgart zachęca wszystkich chętnych - bieg jest wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji świętego Jana Pawła II.

Zbiórka wszystkich chętnych do godz. 14.30 na parkingu przy Firmie "Stolarnia Krzysztof Otlewski". Bieg zakończy się o godz. 15.30 wspólnym majowym nabożeństwem w kaplicy w Tleniu.

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

środa, 14 maja 2014 06:49

Wójt Gminy Osie informuje o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na realizację zadania publicznego "Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach" :

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

 

Odpowiedzi do przetargu na przebudowę drogi w Żurze

wtorek, 13 maja 2014 10:18

W związku zapytaniem oferenta, które wpłynęło w dniu 08.05.2014 r. Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych wyjaśnia, co następuje: 

Więcej: Odpowiedzi do przetargu na przebudowę drogi w Żurze

 

Uwaga! Szczepienie psów i kotów

poniedziałek, 12 maja 2014 07:30

Wójt Gminy Osie informuje, że w miesiącu czerwcu na terenie Gminy Osie przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów według przedstawionego poniżej harmonogramu. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Szczepienie kotów jest dobrowolne. Ze względów bezpieczeństwa uprasza się o doprowadzenie zwierząt do szczepienia przez osoby dorosłe. Koszt szczepienia 25 zł. (bezpłatne dla osób, które zapłaciły opłatę od posiadania psa).

Więcej: Uwaga! Szczepienie psów i kotów

 

Skwerek w centrum Osia już gotowy

środa, 07 maja 2014 08:47

Osie centum - fot. Marek J. LejkPorządki na ulicach naszych wsi przed majowym weekendem oparte były nie tylko na sprzątaniu ulic i chodników, ale i koszeniu traw, sprzątaniu ogrodów i drobnych remontach. Spora zmiana nastąpiła też w samym centum Osia. W ostatnich dniach kwietnia został zagospodarowany skwerek w obrębie przystanku PKS, przy wjeździe do Nadleśnictwa Osie. Prace polegały na wyrównaniu terenu, nawiezieniu świeżej ziemi, drobnych robotach brukarskich, ustawieniu nowych ławek oraz nasadzeń roślin drzewiastych. Pośrodku zieleńca znalazło się też miejsce na spory głaz narzutowy. Wysiane po zakończeniu prac nasiona traw wkrótce powinny wschodzić, a wówczas ten zielony akcent podkreśli urodę miejsca. A już dzisiaj na stylizowanych ławkach można ujrzeć mieszkańców i turystów. Dzięki tym zabiegom skwerek upiększył fragment naszego rynku. Całością prac nad zagospodarowaniem terenu koordynował Grzegorz Baszanowski - właściciel firmy ogrodniczej z Osia. 

Więcej: Skwerek w centrum Osia już gotowy

 

Utwardzona ulica i miejsca postojowe w Tleniu

środa, 07 maja 2014 08:26

Tleń - remont deptaka przy lodziarniW ostatnich dniach kwietnia w centrum Tlenia trwały roboty budowlane zwiazane z utwardzeniem uliczki i placu przy lodziarni. To miejsce od lat przyciąga rzesze turystów i mieszkańców, spragnionych ochłody i smaku sławnych w okolicy lodów. Na majowy weekend uliczka i plac były już utwardzone, dzięki czemu goście mogli osobiście ocenić zakres i jakość robót. Dzięki współpracy Gminy Osie z właścicielami "Chabezy" przy restauracji powstało 6 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych.

Więcej: Utwardzona ulica i miejsca postojowe w Tleniu

 

Budowa boiska we Wierzchach

piątek, 02 maja 2014 13:19

Boisko we WierzchachNa terenie naszej gminy powstaje kolejne boisko o nawierzchni utwardzonej. Przypomnijmy, że w ostatnich latach boiska o nawierzchni poliuretanowej powstały w Osiu, z programu Orlik 2012 i w Brzezinach (w 2012 roku). Projekt budowy boiska we Wierzchach przy Szkole Podstawowej powstał w 2012 roku, a w roku ubiegłym Michał Grabski - Wójt Gminy Osie podpisał umowę na dofinansowanie budowy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - z działania Odnowa Wsi. Przetarg na roboty wygrała firma ELSIK Sp. z o.o. z  woj. pomorskiego.  - Boisko o takim standarcie wykończenia umożliwi nam urozmaicenie zajęć fizycznych dla uczniów - podkreśla obecna na budowie każdego dnia Gabriela Chabowska, dyrektor szkoły. Z realizacji tej inwestycji zadowolony jest też Michał Grabski - Od wielu lat nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki w testach kompetencyjnych i na egzaminach końcowych. W pewnej części jest to podyktowane coraz lepszymi warunkami, jakie staramy się im zapewnić m.in. poprzez poprawę warunków dydaktycznych, a w tym przypadku umożliwić realizację zajęć na świeżym powietrzu. Jestem też przekonany, że i po południu teren ten się ożywi, a młodzież i dorośli skorzystają z tego obiektu - podsumowuje M. Grabski.  W tej chwili widoczna jest  płyta boiska oraz ogrodzenie. Boisko  przeznaczone będzie do gry w piłkę ręczną, tenisa ziemnego, siatkówkę oraz koszykówkę. Całość uzupełnią trybuny na 120 miejsc siedzących i piłkochwyty. Boisko to po zakończeniu budowy będzie ogólnodostępne, co oznacza, że w godzinach popołudniowych korzystać z niego będą mogły zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Więcej: Budowa boiska we Wierzchach

   

Przetarg na przebudowę drogi w Żurze

poniedziałek, 28 kwietnia 2014 11:51

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn.„Przebudowa drogi gminnej we wsi Żur, gm. Osie”.

Więcej: Przetarg na przebudowę drogi w Żurze

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - ul. Kościelna w Łążku

środa, 16 kwietnia 2014 09:48

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 15.04.2014 r. zamówienia publicznego pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łążek (ul. Kościelna) o długości 256 mb”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - ul. Kościelna w Łążku

Koncert papieski w Osiu

środa, 16 kwietnia 2014 07:50

alt

 

Wdeckie WOPR ogłasza plan imprez na rok 2014

środa, 16 kwietnia 2014 07:45

Zarząd Wdeckiego WOPR przygotował Kalendarz Imprez Wdeckiego WOPR na sezon 2014 r. W imieniu Zarządządu Wdeckiego WOPR oraz naszych ratowników już dzisiaj zapraszamy na kąpielisko do Tlenia. Zapewniamy, że każdy zainteresowany wypoczynkiem i rekreacją w Borach Tucholskich znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy szczegóły i daty imprez:

Więcej: Wdeckie WOPR ogłasza plan imprez na rok 2014

Finał Konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

środa, 16 kwietnia 2014 07:39

Osie - fot. Marek J. Lejk

28 marca w GOK odbył się Finał XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. W trakcie finału, podczas którego wręczone zostały nagrody tegorocznym laureatom, nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej (czynna przez dwa kolejne tygodnie). Na konkurs wpłynęło ponad 700 prac z 40 placówek, z których Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Małgorzata Sitkiewicz wybrała najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i technicznych. W artystycznym kwadransie w tym roku wystąpiły solistki Dziecięcego Studia Piosenki (Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zawadzińska), działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu oraz Zespół Pieśni i Tańca z Tucholi „Młodzi Borowiacy”.

Więcej: Finał Konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

 

Przetarg na najem sklepu w Pruskich

czwartek, 10 kwietnia 2014 13:55

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na najem lokalu użytkowego (pomieszczenie handlowo – usługowe) w miejscowości Pruskie , gmina Osie

Więcej: Przetarg na najem sklepu w Pruskich

Przetarg na przebudowę drogi w Osiu - Zaborki

czwartek, 10 kwietnia 2014 11:41

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn.„Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Zaborki - dł. 986,62 m”.

Więcej: Przetarg na przebudowę drogi w Osiu - Zaborki

 

Strona 11 z 43

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»