Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Osiu

poniedziałek, 19 października 2015 14:17

Ośrodek Zdrowia w OsiuWe wrześniu 2015 r. na terenie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Osiu pojawili się pracownicy lokalnej firmy budowlanej. Celem budowniczych była rozbudowa i przebudowa budynku ośrodka. Po kilku tygodniach możemy już zobaczyć nowo dobudowane pomieszczenia o łącznej powierzchni 96 m2, w których mieścić się będą pomieszczenia do rehabilitacji, gabinet stomatologiczny oraz szatnia i poczekalnia z węzłem sanitarnym. Układ ten powstanie nie tylko w związku z rozbudową, ale też dzięki częściowej przebudowie przyległych pomieszczeń wewnątrz starego budynku.

Więcej: Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Osiu

 

Remont dachu na budynku Urzędu Gminy

poniedziałek, 19 października 2015 13:39

Urząd Gminy OsiePod koniec września na części dachu budynku Urzędu Gminy Osie rozpoczęły się prace remontowe polegające na położeniu nowego poszycia dachowego. Tym razem, zamiast zwykłej papy na płaskiej powierzchni dachu ułożona została warstwa papy termozgrzewalnej. Papy termozgrzewalne skutecznie izolują przed zawilgoceniem, stosuje się je więc głównie na dachach płaskich i tarasach, z których – ze względu na niewielki spadek powierzchni – woda odpływa trudniej niż ze stromych połaci. Papy termozgrzewalne są grube i mają dużą gramaturę, ponieważ masa asfaltowa potrzebna do jej klejenia zawarta jest w strukturze materiału. Remont kosztował prawie 8 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że po tym remoncie na długo zapomnimy o problemach z zaciekami na sufitach.

Więcej: Remont dachu na budynku Urzędu Gminy

 

Witacze na granicy gminy i powiatu

czwartek, 15 października 2015 14:23

Witacze - Gmina OsieWe wrześniu br. przy dwóch drogach powiatowych na terenie Gminy Osie wyrosły tzw. witacze. Wysokie, na ponad 4 m pylony zostały zamontowane na granicy gminy i jednocześnie powiatu świeckiego. Z jednej strony witają przyjezdnych, a dla wyjeżdzających wysyłają zaproszenie do ponownych odwiedzin. Witacze powstały przy przebudowanych w ostatnich latach drogach: Tleń - Łążek (w kierunku Śliwic) oraz drodze Tleń - Trzebciny (w kierunku Tucholi). Tablice, chociaż barwne, to idealnie zostały wkomponowane w otaczającą drogę zieleń. Władze gminy i powiatu są przekonane, że nowo wyremontowane drogi rozciągające się za witaczami przyciągną uwagę niejednego kierowcy wjeżdzającego na teren gminy. Niedawno pisaliśmy o następnej w gminie, świeżo przebudowanej drodze powiatowej Tleń-Wierzchy - Zdroje. Być może wkrótce kolejny witacz pojawi się przy drodze - tym razem na granicy z Gminą Cekcyn. Witacze sfinansowane zostały ze środków finansowych Powiatu Świeckiego i Gminy Osie.

Więcej: Witacze na granicy gminy i powiatu

 

Zespół "Chabry" z brązem

czwartek, 15 października 2015 11:03

11 października Zespół Wokalny "Chabry" pod dyrekcją Michała Rajewskiego wystąpił w kinoteatrze „Rondo”, gdzie odbyła się dwunasta edycja Chełmińskich Spotkań Klubu Seniora pt. "Złoty, jesienny liść". Spośród trzynastu wykonawców, którzy prezentowali się w kategoriach : soliści i duety, zespoły wokalne, zespoły woklano-instrumentalne, zespoły folklorystyczne, w swojej kategorii, tj. zespoły wokalne - oskie "Chabry" wyśpiewały III miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Więcej: Zespół "Chabry" z brązem

 

Wyjazd sołectwa Wałkowiska

czwartek, 15 października 2015 10:19

10 października Sołtys - Włodzimierz Powierża wraz z Radą Sołecką wsi Wałkowiska zorganizował wycieczkę do Gdańska i Gdyni w ramach podziękowania za udział w Gminnych Dożynkach. Mieszkańcy wsi Żur i Wałkowiska zwiedzali Westerplatte, plaże w Gdańsku i Gdyni, PGE Arenę, ul. Długą i Skwer Kościuszki. Niezapomnianą atrakcją okazało się wejście do kina na seans 7D - w zakres efektów specjalnych wchodzą: wrażenia pochodzące z drżącego fotela, potężny system nagłaśniający, dyskretne powiewy wiatru, zraszanie i zmiany temperatury wraz z generatorami dymu i aromatów. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci i zadowoleni.

Więcej: Wyjazd sołectwa Wałkowiska

 

Zaproszenie na szkolenie

środa, 14 października 2015 14:02

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 29 października 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia: „Pozyskiwanie źródeł dochodu w małych gospodarstwach rolnych”.


Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

Trwają prace nad nową strategią rozwoju gminy

środa, 14 października 2015 10:30

Strategia rozwoju Gminy OsieW ostatnich miesiącach Gmina Osie przystąpiła do opracowania nowej Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Osie na lata 2015-2022. Od przyjęcia poprzedniej strategii minęło 10 lat, w trakcie których zaszło wiele zmian w społecznych i gospodarczych: struktura demograficzna, zatrudnienia, gospodarcza, infrastruktura komunalna, itp. Założenia przyjęte w strategii z lat 2005-2014 umożliwiły realizację wielu działań inwestycyjnych zapewniających rozwój gospodarki i społeczeństwa Gminy. Wówczas wyznaczone cele i zadania zostały zrealizowane niemal w całości, co oznacza potrzebę wyznaczenia nowych celów i określenia nowych sposobów ich osiągnięcia. W dniu 30 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się spotkanie robocze i dyskusja nad projektem strategii.

Więcej: Trwają prace nad nową strategią rozwoju gminy

 

Rekultywacja składowiska odpadów we Wierzchach

środa, 14 października 2015 09:32

Końcowym etapem eksploatacji każdego składowiska odpadów lub jego części - wydzielonej kwatery jest przeprowadzenie procesu rekultywacji. Polega ona na nadaniu lub przywróceniu gruntom zdegradowanym albo zdewastowanym wartości użytkowych lub przyrodniczych. 14 maja 2015 roku Wójt Gminy Osie – Michał Grabski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotrem Całbeckim o dofinansowanie projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”. Składowisko we Wierzchach jest jednym z 29 składowisk w województwie zrealizowanych w ramach programu. W wyniku postępowania przetargowego wybrano do realizacji zamówienia ofertę złożoną przez Wykonawcę: Konsorcjum PRIM Sp. z o.o. PRIM s.c. M. Sadowski, R. Stasik z Gdańska. Umowę na prawie 169 tysięcy złotych Wójt Gminy Osie podpisał w dniu 02.06.2015 r. Końcowy odbiór robót planowany jest na 21 października 2015 r.

Więcej: Rekultywacja składowiska odpadów we Wierzchach

 

Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

wtorek, 13 października 2015 13:26

W okresie letnim i jesiennym na drodze od Tlenia przez Wierzchy i Pruskie, w kierunku Zdrojów, tj. do granicy Gminy Osie i jednocześnie granicy Powiatu Świeckiego trwały roboty związane z przebudową drogi. To zadanie było największą tegoroczną inwestycją w gminie, bowiem przebudowie uległ ponad 5 kilometrowy odcinek drogi , a sama inwestycja kosztowała prawie 3 mln. zł. Dzięki tej inwestycji poprawiona została nie tylko jakość jezdni, ale też wybudowano ponad kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej łączący Tleń z Wierzchami. Tym samym ścieżką rowerową można już przejechać z Osia, przez Tleń do Wierzchów.

Więcej: Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

 

Nowy łącznik w Osiu

wtorek, 13 października 2015 12:20

W ostatnich tygodniach w Osiu powstała nowa droga łącząca ul. Kościelną z ul. Młyńską. Nowo powstała droga umożliwi przejście w kierunku cmentarza, toteż dzięki temu przedsięwzięciu odblokowane zostaną główne ulice Osia. Już teraz kondukty żałobne prowadzone są nowo powstałym łącznikiem. Inwestycję tę szczególnie zachwalają kierowcy jadący na kierunku Osie-Tleń, bowiem usprawniła nie tylko ruch na ulicach: Kościelnej, Szkolnej i Ks. Semraua, ale poprawiła też bezpieczeństwo użytkowników drogi podczas uroczystości pogrzebowych. Zgodę na lokalizację inwestycji na parafialnym terenie udzielił ks. proboszcz Konrad Baumgart.

Więcej: Nowy łącznik w Osiu

 

Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

poniedziałek, 12 października 2015 08:32

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej "Inkubator Przedsiębiorczości" informuje o spotkaniu dla przedsiębiorców dotyczącym dofinansowania dla firm :


Więcej: Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

 

Wyjazd do Myślęcinka

poniedziałek, 12 października 2015 08:18

W dniu 04.10.2015 r. mieszkańcy sołectwa Miedzno uczestniczyli w wycieczce do "Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek" w Bydgoszczy. Organizatorem wycieczki była Pani Sołtys - Ewa Czerwińska wraz z Radą Sołecką wsi. W wycieczce wzięło udział 50 osób - zarówno mieszkańców sołectwa jak i okolicy. Wycieczkowicze mieli okazję zwiedzić : Odwrócony dom, Zaginiony Świat, Mikroświat, Park Rozrywki i wiele innych atrakcji.

 

Więcej: Wyjazd do Myślęcinka

 

Uwaga!

piątek, 09 października 2015 11:44

Szef Obrony Cywilnej Gminy Osie mgr inż. Michał Grabski uprzejmie informuje, że w dniach od 13 do 14 października 2015r. w godzinach od 6.00 do 16.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE – SAREX 15/II w ramach, których nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.

 

Informacja za sprzedaży nieruchomości gruntowych

piątek, 09 października 2015 10:33

Wójt Gminy Osie informuje o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego ze sprzedaży nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Osie :

Więcej: Informacja za sprzedaży nieruchomości gruntowych

 

Oskie biegi

czwartek, 08 października 2015 12:41

W minioną sobotę, 3 października 2015r., na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Jak co roku na zawodach wystartowało około 350 zawodników z różnych miejscowości. Konkurencje rozgrywane były w 10 kategoriach, dystanse na 400, 600, 800, 1000, 1500 metrów pokonywali sprawnie zarówno chłopcy i dziewczęta. Wszyscy, którzy zajęli miejsce na podium odjechali z Osia z cennymi nagrodami i dyplomami. Bieg główny pokonywany był na trasie Żur - Osie. Dla zwycięzców tej konkurencji czekały puchary, im. Profesora Alfonsa Hoffmanna i prezesa Bractwa Czarnej Wody.

Więcej: Oskie biegi

Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

czwartek, 08 października 2015 11:08

W dniu 27.09.2015 r. grupa 50 mieszkańców sołectwa Jaszcz uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Sopotu. Organizator - Sołtys wsi Irena Kozłowska, zaplanowała dzień pełen atrakcji - począwszy od pełnego wrażeń sopockiego aquaparku, po przejście słynnym "Monciakiem" do molo i zwiedzanie miasta. Wszyscy wycieczkowicze wrócili bardzo zadowoleni, pogoda dopisała.

Więcej: Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

 

Dzień ziemniaka - Miedzno

czwartek, 08 października 2015 08:48

Pod koniec września b.r. Rada Sołecka wsi Miedzno wraz z Ewą Czerwińską - sołtysem i innymi mieszkańcami zorganizowali coroczną już plenerową imprezę pod nazwą "Dzień Ziemniaka". Mieszkanki Miedzna serwowały własnoręcznie przygotowane przysmaki z ziemniaków, m.in. placki ziemniaczane, szare kluski z kapustą, kluski śląskie, kiszkę ziemniaczaną, frytki, kociewski szandar, a nawet kotlety ziemniaczane. Nie mogło zabraknąć deseru, tak więc Panie z Miedzna przygotowały rarytas: pączki ziemniaczane. Pogoda dopisała, mieszkańcy tłumnie przybyli, a Wójt Gminy Osie - Michał Grabski kosztując przygotowane potrawy życzył wszystkim wszystkim udanej zabawy.

Więcej: Dzień ziemniaka - Miedzno

NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

środa, 07 października 2015 09:27

28 września 2015 roku w Zespole Szkół w Osiu oraz na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci we Wierzchach odbył się piknik ekologiczny w ramach kampanii: „Nie dla śmieci, tak dla dzieci”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacji składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze.” Program ten ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu.

Więcej: NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

 

Strona 11 z 60

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»